شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
نمایش محتوا نام صفحه
مهمان نام کاربر
نام صفحه
سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری

حضور پارک علم و فناوری دانشگاه آزد اسلامی


حضور پارک علم و فناوری دانشگاه آزد اسلامی در سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری

پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، در سی‌وپنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری که با مشارکت ۵۰ کشور جهان به میزبانی جمهوری اسلامی در اصفهان برگزار شد، شرکت کرد.

به گزارش روابط‌عمومی پارک دانشگاه آزاد اسلامی، سی‌و‌پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری (IASP 2018) توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ استانداری و شهرداری اصفهان از 11 تا 14 شهریور ۱۳۹۷، با حضور رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، برگزار شد.
این کنفرانس که یکی از مهم‌ترین رویدادهای بین‌المللی در حوزه نوآوری های باز، اکوسیستم های کارآفرینی و کمک به توسعه روابط بین پارکها محسوب می‌شود، پس از سی‌وچهار دوره، برای نخستین بار به میزبانی جمهوری اسلامی ایران با حضور مسئولان کشوری و شرکت‌کنندگانی از ۵۰ کشور جهان در اصفهان برگزار شد.
موضوع این کنفرانس «حرکت به سوی شهرها و جوامع پایدار، پرورش و ترویج اکوسیستم‌های نوآوری» بود. در این رویداد چگونگی بهره‌مندی از ظرفیت نهادهای توسعه فناوری به ویژه پارک‌های علم و فناوری برای رفع مشکلات شهرها و رسیدن به توسعه پایدار بررسی شد.
دراین کنفرانس پارک دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه روابط بین ا لمللی خود با سایر پارکهای جهانی اقدام به رایزنی های مختلف نمود و همچنین به بحث و تبادل نظر در خصوص مدلهای توسعه سایر پارکهای جهانی و موضوعات به روز آنها پرداخت. 
در این منفرانس شرکت کنندگانی از کشورهایی همچون مالزی، ترکیه، فرانسه و دیگر کشورهای داخلی و خارجی به ارائه آخرین تحولات مراکز خود و ارائه تجربیات و دستاوردها و قابلیت‌های نهادهای پشتیبان شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان پرداخت.
پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه سی‌و‌پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری، در جلساتی با پارک‌ها و متخصصانی از  کشورهای اتریش، اسپانیا، فرانسه، تایلند، ایتالیا با هدف همکاری‌های مشترک در شبکه‌سازی بین شرکت‌ها و همکاری مشترک، دانش بروز در خصوص مدیریت استارت‌آپ‌ها بحث و تبادل نظر کرد. 
این کنفرانس بعد از سه روز و با مشخص شدن میزبان بعدی این کنفرانس (نانت- فرانسه 2019)  به کار خود پایان داد.
 
نوع مطلب: خبر، اطلاعیه و مطلب مهم
شناسه مطلب: 69
اهمیت: عادی
مجوز انتشار: دارد
تاریخ ایجاد: سه‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷
تاریخ آخرین ویرایش: سه‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷
حوزه (های) مرتبط: پارک علم و فناوری,
شمارنده: 233