به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، پیرو امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت دفاع و برگزاری رویداد مشترک به هم‌رسانی پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان اتکا با موضوع کشت بافت گیاهی، و در راستای عملیاتی کردن نتایج این رویداد، اولین بازدید مشترک نمایندگان پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان اتکا از شرکت‌های حاضر در رویداد به هم‌رسانی صورت پذیرفت. در این بازدید که آقای دکتر سبزیکار به نمایندگی از پارک علم و فناوری دانشگاه و آقای مهندس انصاری به نمایندگی از سازمان اتکا در آن حضور داشتند توانایی‌ها و محصولات شرکت آرنا پژوهان زیست فناوری نوین ورنا، از شرکت‌های مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس مورد بررسی قرار گرفت. فعالیت اصلی این شرکت در زمینه‌ی پرورش گیاهان زینتی و ارکیده می‌باشد که با توجه به نیاز سازمان اتکا به این محصولات، توافقاتی در زمینه نوع همکاری دو مجموعه جهت انجام فعالیت‌های تحقیقاتی مشترک و بازاریابی صورت پذیرفت.

مقدمات آغاز همکاری سازمان اتکا با این واحد دانشگاهی در زمینه تولید گیاهان دارویی، چند قلوزایی دام‌ها و تکنیک های بسته بندی مواد غذایی فراهم گردد.

در ادامه طرفین ضمن بازدید از مرکز تحقیقات گیاهان داروئی دانشگاه آزاد واحد شهر قدس جلسه مشترکی را با حضور آقای دکتر قاسمی پیربلوطی ریاست واحد شهر قدس برگزار کردند. در این‌جلسه مقرر گردید که مقدمات آغاز همکاری سازمان اتکا با این واحد دانشگاهی در زمینه تولید گیاهان دارویی، چند قلوزایی دام‌ها و تکنیک های بسته بندی مواد غذایی فراهم گردد. بازدید مشترک از سایر شرکت‌های منتخب دانشگاه در زمینه‌ی کشت بافت در هفته‌های آتی صورت خواهد پذیرفت.