شتابدهنده شمسا

مجوز شتابدهی شمسا صادر شد

شتابدهنده شمسا با تفاهم نامه ای ۴ چهارجانبه بین دانشگاه آزاد اسلامی، پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، ستاد فرهنگ سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شتابدهنده دانش بنیان سیوان از اردیبهشت ماه سال جاری، فعالیت های خود را در جهت توسعه صنایع منطقه ای از طریق کمک به راه اندازی شتابدهنده های تخصصی استانی آغاز نموده است.
شمسا با امضای تفاهم نامه ای با مرکز توسعه فناوری های راهبردی و ستاد فرهنگ سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مجوز شتابدهی خود را دریافت نمود.
به موجب تفاهم نامه شمسا با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجوز شتابدهی و معرفی شتابدهنده های تخصصی به معاونت علمی برای اخذ مجوز و حمایت را دارا می باشد.
این شتاب دهنده با هدف راه اندازی شتاب دهنده های استانی و توانمند سازی آنها در جهت ارتقا و توسعه فناوری و درآمدزایی در دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس شده است. در این راستا طرح آمایش منطقه ای خود را آغاز نموده است و براساس نتایج بررسی های صورت گرفته، ۲۱ شهر با موضوع شتابدهی متناسب با صنعت آن استان در دستور کار قرار گرفته است. برای فاز اولیه 6 شهر به اسامی تبریز، سیرجان، ملایر، مشهد، میبد، کاشان برای راه اندازی شتاب دهنده تخصصی و موضوعی انتخاب شده اند که به زودی پس از تکمیل فرآیند ارزیابی های منطقه ای، فراخوان جذب متقاضی برای آن منتشر خواهد شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر از فعالیت های این شتابدهنده و فرصت های موجود می توانید به سایت شمسا به نشانی www.shamsaaccelerator.ir مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب ...

همکاری مشترک بین پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران

   جلسه مشترک بین آقای دکتر حسین مهویدی، مدیر صنایع پیشرفته و فناوری های نو و مهندس سید محمد جواد صدری مهر، مدیر کل تجاری سازی و پارک علم و فناوری در دفتر پارک برگزار شد.

جهت توسعه همكاري هاي فناوري در عرصه ملي و فراملی و همچنين زمینه ایجاد تعاملات بیشتر برای شناسایی نیازهای صنعت و تامین آن با استفاده از ظرفیت های پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه بین آقای دکتر حسین مهویدی، مدیر صنایع پیشرفته و فناوری های نو  و  مهندس سید محمد جواد صدری مهر، مدیر کل تجاری سازی و پارک علم و فناوری در تاريخ  07/02/99  در محل پارك علم و فناوري دانشگاه آزاد اسلامی  برگزار گرديد.

در اين جلسه دکتر مهویدی، مدیر صنایع پیشرفته و فناوری های نو و مهندس سید محمد جواد صدری مهر، مدیر کل تجاری سازی و پارک علم و فناوری در خصوص نحوه همكاري هاي آتي مابين پارك و دفتر گسترش مباحثی طرح نمودند و

چگونگي همكاري مشترک را با ظرفیت های موجود مورد ارزيابي و تبادل نظر قرار دادند.

در ادامه دکتر مهویدی آمادگی خود را برای معرفی شرکت های دانش بنیان تولیدی سطح 1، شتابدهنده های همکار، سرمایه گذاران، ارائه لیست های مربوط به فرصت های صنعت به شکل منظم و بروز، ابراز داشتند و دکتر صدری مهر نیز اعلام کردند، متقابلا در راستای کمک به شرکت های دانش بنیان و صنعت کشور با استفاده از دانش فنی و تخصصی موجود در این بستر کارآفرینانه تمام تلاش خود را برای هم پوشانی این نیازها و ارتباط بیشتر بین دانشگاه و صنعت، به کار خواهند گرفت.

دکتر مهویدی ابراز داشت، ما در جهت افزایش تولید ملی و کمک به شرکت های نوپای داخلی مسئولیت ویژه ایی داریم و با همیاری و توزیع متناسب پروژه های مورد نیاز صنعت و اشتراک گذاری این فرصت ها و ظرفیت های موجود طرفین هست که امکان هم افزایی لازم برای رونق تولید فراهم خواهد شد.

دکتر صدری مهر در آخر ضمن قدردانی، امیدواری خود را برای پيشبرد اهداف توسعه فناوري كشور با وجود توانمندی های طرفین اظهار نمودند.

ادامه مطلب ...

توسعه همکاری بین پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و پارک زیست فناوری خلیج فارس

در راستای توسعه همکاری بین پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و پارک زیست فناوری خلیج فارس صبح امروز در محل پارک زیست فناوری با حضور قائم مقام پارک دانشگاه آزاد تشکیل جلسه شد.

به گزارش روابط عمومی پارک دانشگاه آزاد در این جلسه آقای مهندس صدری مهر با بیان ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند و گفتند، دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان و داشتن حدود 400 واحد دانشگاهی و ظرفیت بالای هئیت علمی در گرایشهای مختلف حاضر به کمک به رفع موانع در کشور می باشد.
در همین راستا رئیس پارک زیست فناوری از این ظرفیت استقبال نمودند و ایجاد تعامل بیشتر با واحد قشم و سایر واحدهای دانشگاهی را در رفع موانع موجود در منطقه خواستار شدند و همچنین ایشان به بیان ظرفیت های قانونی منطقه آزاد قشم اشاره نمودند و خواستار همکاری بیشتر طرفین در استفاده از این ظرفیت شدند.
به گزارش روابط عمومی پارک دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه مقرر شد تا با توجه به پتانسل ها و ظرفیت های طرفین، هر دو پارک در زمینه های فناوری های دریایی و زیست فناوری و مشارکت داشته باشند.
در این جلسه جناب آقای دکتر مهدی صولی، جناب آقای شهاب الدین تسلیمی از سوی پارک دانشگاه آزاد اسلامی و همجنین آقای دکتر رنجبر رییس و آقای سلیم پور مدیر شرکتهای فناور پارک زیست فناوری خلیج فارس، حضور داشتند.

ادامه مطلب ...
محصول مقابله با انتشار ویروس کرونا

مقابله با انتشار ویروس کرونا توسط فناوران دانشگاه آزاد

محصول مقابله با انتشار ویروس کرونا توسط فناوران دانشگاه آزاد تولید شد

مدیر فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از تولید نمونه اولیه محصولی برای مقابله با انتشار ویروس کرونا توسط فناوران این دانشگاه، خبر داد.

منبع و ادامه مطلب: ایسکانیوز؛ محصول مقابله با انتشار ویروس کرونا توسط فناوران دانشگاه آزاد تولید شد

ادامه مطلب ...
انجمن جهانی پارک های کشورهای اسلامی - INSTP

عضویت در شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامي

اولین پارک غیر دولتی در ایران و کشورهای اسلامی

پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان اولین پارک غیر دولتی در ایران و همچنین کشور های اسلامی، در تاریخ 17 فوریه 2020 مصادف با 28 بهمن سال 1398 به عضویت شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامي در آمد.

عضویت پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از این جهت دارای اهمیت است که در جهان امروز، حضور در شبکه های تخصصی ارتباطی یکی از موثرترین استراتژی های توسعه علمی و فناوری بوده و تبادل اطلاعات و تجربیات تخصصی را بین اعضا تسهیل می نماید.

خبر عضویت پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در (لینک آدرس خبر) وب سایت رسمی این شبکه (instp.ir) درج گردیده است.

در خصوص شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامي لازم به ذکر است که در چهاردهمین نشست کمیته دائمی همکاريهاي علمي و فن آوري سازمان همکاريهاي اسلامي (ژانويه ۲۰۱۱، اسلام آباد)، تاسيس شبكه پاركهاي علم و فناوري كشورهاي اسلامي INSTP ، در جمهوري اسلامي ايران و با هدف توسعه فناوري در ميان كشورهاي اسلامي، تقويت روابط بين پاركهاي علم و فناوري و ترويج همكاريهاي علمي و مبتني بر فناوري ميان كشورهاي اسلامي به تصويب رسيده است.

وظایف اصلی شبکه پارکهای علم و فناوري کشورهاي اسلامي به شرح زیر می باشد.

  • معرفی تجربیات و علوم موجود در پارکهای علم و فناوري کشورهاي اسلامي
  • هدف گذاری و دستیابی به فناوري هاي مورد نياز براي توسعه پايدار
  • تبدیل پتانسیل های موجود به فرصت هاي همکاري از طريق مکانيسم پارکهاي علم و فناوري
  • ارائه طرح برای تاسیس پارکهای علم و فناوري جديد در کشورهاي اسلامي
  • برآورد نیازهای مالی و تدوين برنامه هاي توسعه
  • برنامه ریزی و ارائه طرح برای افزايش مشارکت از طريق مکانيزم شبکه

پارک علم و فناوری گیلان از سوی وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري ، به عنوان دبيرخانه و محل استقرار اين شبکه انتخاب گردیده است.

ادامه مطلب ...
رویداد استارت آپ ویکند «تولید محتوا» - واحد بوشهر - دانشگاه آزاد اسلامی

رویداد استارت آپ ویکند «تولید محتوا»

رویداد استارت آپ ویکند «تولید محتوا» در دانشگاه آزاد بوشهر برگزار می شود

رویداد علمی – پژوهشی استارت آپ ویکند «تولید محتوا» در 5 محور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار می شود.

منبع و ادامه مطلب: ایسکانیوز؛ رویداد استارت آپ ویکند «تولید محتوا» در دانشگاه آزاد بوشهر برگزار می شود

ادامه مطلب ...
رویداد استارت‌آپ ویکند کشاورزی و امنیت غذایی - واحد ورامین

رویداد استارت‌آپ ویکند کشاورزی و امنیت غذایی

رویداد استارت‌آپ ویکند کشاورزی و امنیت غذایی برگزار می‌شود

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا از برگزاری نخستین رویداد استارت‌آپ کشاورزی و امنیت غذایی در این واحد دانشگاهی خبر داد.

منبع و ادامه مطلب: ایسکانیوز؛ رویداد استارت‌آپ ویکند کشاورزی و امنیت غذایی برگزار می‌شود

ادامه مطلب ...
سرای نوآوری چرم - واحد تبریز

کارآفرینی دانشگاه آزاد تبریز در صنعت چرم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: ایجاد مرکز تحقیقات و سرای نوآوری در صنعت چرم دانشگاه آزاد تبریز، با حضور دانشجویان و فارغ‌‌‌‌‌‌التحصیلان این رشته نقشی اثرگذار در توسعه کارآفرینی استان دارد.

 

منبع و ادامه مطلب: ایسکانیوز؛ کارآفرینی دانشگاه آزاد تبریز در صنعت چرم/ سرای نوآوری چرم، پشتوانه تولید است

ادامه مطلب ...
رئیس مرکز تحقیقات گیاهان دارویی واحد شهر قدس

کشت گیاهان دارویی بر اساس نیاز کارخانجات داروسازی

رئیس مرکز تحقیقات گیاهان دارویی واحد شهر قدس گفت: مهمترین فعالیت‌ مرکز تحقیقات گیاهان دارویی آمایش 5 هزار هکتار اراضی دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور است. به واحدهای دانشگاه ماموریت دادیم تا در 1000 هکتار این اراضی گیاهان دارویی کشت کنند که البته این گیاهان دارویی بر اساس نیاز کارخانجات داروسازی کشور است.

منبع و ادامه مطلب: ایسکانیوز؛ کشت گیاهان دارویی بر اساس نیاز کارخانجات داروسازی

ادامه مطلب ...
دکتر حامد معیری کاشانی

همکاری 47 واحد دانشگاهی با شتاب‌دهنده‌ها

مدیرکل ایجاد توسعه آموزش‌های فناوری و خلاقیت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: 47 واحد دانشگاهی از سراسر کشور با شتاب‌دهنده‌های حاضر وارد تفاهم و همکاری اولیه شدند.

سرپرست اداره کل ایجاد توسعه آموزش های فناوری و خلاقیت دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: جزئیات همکاری واحدهای دانشگاهی و شتاب‌دهنده‌ها مطابق با 10 مدل همکاری پیشنهاد شده در آیین‌نامه جامع بازار فناوری و سراهای نوآوری دانشگاه تنظیم و در نهایت وارد فاز عملیاتی می‌شوند. تأیید نهایی مفاد قراردادها پس از استان در اداره کل توسعه آموزش های فناوری و خلاقیت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

منبع و ادامه مطلب: ایسکانیوز؛ همکاری 47 واحد دانشگاهی با شتاب‌دهنده‌ها در حاشیه نمایشگاه فناورانه

ادامه مطلب ...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.